Kiralama Avantajları

ASİSTANINIZ 7/24 SİZİNLE

Yol Yardım Hizmeti, seyahatiniz sırasında meydana gelebilecek olan kaza, arıza gibi beklenmedik sorunlara anında cevap verirken 7/24 Kesintisiz Asistans hizmetimiz yolculuk sırasındaki ulaşım, konaklama gibi diğer acil ihtiyaçlarınızı 7 gün 24 saat karşılar.

%100 ORİJİNAL HİZMET

Aracınızın kira süresi dâhilindeki tüm periyodik bakımı, hasar/kaza işlemleri sözleşme şartları göz önüne alınarak marka yetkili servislerinde %100 orijinal parça kullanılarak yapılmaktadır. Aracınız Genişletilmiş Kasko kapsamında teminat altındadır

ARACINIZIN SEGMENTİ NEYSE YEDEK ARACINIZ DA O

Aracınızın bakımı ve onarımı yapılırken standartlarınızı korumanız için ikame araç hizmeti sunuyoruz. İkame araç olarak kiraladığınız aracın muadili ya da üst modeli bir araç sunuyoruz.

GENİŞLETİLMİŞ KASKO POLİÇESİ

Aracınızın zorunlu trafik sigortası, kasko poliçelerinin yapılması ve yenilenmesi gibi işlemler tarafımızca yürütülmektedir. Kasko poliçesi, genişletilmiş kasko hizmeti, sınırsız IMM kapsamında olup hasar onarım işlemleri marka anlaşmalı yetkili servislerinde yaptırılmaktadır.

7/24 BİZE ULAŞABİLİRSİNİZ

Aracınızla ilgili her türlü soru ve ihtiyacınızın yanı sıra periyodik bakım, arıza, hasar, onarım, lastik değişimi gibi yol yardım hizmet talepleriniz için 7 gün 24 saat 0-362-0000000 numaralı hizmet hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

YAZ - KIŞ LASTİK DEĞİŞİMİ

Üyeliğiniz boyunca aracınızın yaz-kış lastik değişimleri size en yakın lastik bayisinde gerçekleştiriliyor olacak. Kullanmadığınız lastikler, hizmet verdiğimiz illerdeki lastik otelimizde en uygun koşullarda sizin için muhafaza edilmektedir.

OGS / HGS GEÇİŞ HİZMETİ

Talebiniz doğrultusunda kira süreniz boyunca OGS ve HGS Yönetim Hizmeti ile geçiş ücreti ödemelerinizi sizin yerinize takip ediyoruz. Kullanımlarınızı aylık olarak raporluyor ve faturalandırıyoruz. Böylece siz zamandan tasarruf ederken şirket araçlarınız da kesintisiz bir şekilde yoluna devam ediyor.

ARAÇ MUAYENE 

Aracınızın egzoz emisyon ölçüm ve muayene işlemlerini bizden alacağınız yetki belgesi ile kolayca yaptırabilirsiniz. İşlemlere ait ücret ve masraflar tarafımızca karşılanıyor olacak. Muayene yetki yazı talebi için 00000000 numaralı hizmet hattımızdan destek alabilirsiniz.

TRAFİK PARA CEZASI YÖNETİMİ

Aracınız ile ilgili olarak otoflex’e tebliğ edilmiş trafik cezalarını yasal süresi dolmadan ödüyor ve indirimli fiyatlardan faydalanmanızı sağlıyoruz. Ayrıca tüm ceza bildirimlerini zamanında size ulaştırıyoruz.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ TAKİBİ

Aracınızın kira süresi boyunca Motorlu Taşıtlar Vergisi dönemleri takip edilmekte ve bedelleri tarafımızca karşılanmaktadır.

VERGİ AVANTALARINIZ

T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı 27.05.2020 tarihinde yayımladığı 311 Seri No.lu Gelir Vergisi Genel Tebliğ ile şirketlerin satın aldığı ve kiraladığı araçlara ilişkin yeni bazı vergisel düzenlemeler yapmıştır.

2022 yılı içerisinde 317 Seri No.lu Gelir Vergisi Genel Tebliğ ile daha önceden herhangi bir gider kısıtlamasına tabi olmayan araç kira bedellerinin 8.000 TL’na kadar olan kısmının gider yazılabilmesine ilişkin bir kısıtlama getirilmiştir. Bu tutar her yıl sıfır araç fiyatlarındaki artış da gözetilerek T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından arttırılmaktadır. Söz konusu tebliğ ile ayrıca şirketlerin satın aldığı araçlarda gider yazabileceği KDV ve ÖTV toplamı 200.000 TL ile, amortisman gideri yazabileceği tutar da 230.000 TL (iktisap bedelinin) ile kısıtlanmıştır. Ayrıca; şirketler araçlarını ister kiralasınlar isterse satın alsınlar, bu araçlar için yaptıkları genel giderlerin %70’ni gider yazabileceklerdir.

Bir şirket ihtiyaç duyduğu aracı kiralamak yerine satın almak istediğinde, yukarıda detayları paylaşılan yeni yasal düzenleme sebebiyle farklı gider kısıtlamalarıyla karşı karşıya kalmaktadır. Aracın KDV ve ÖTV’nin tamamının gider yazılamaması, M.T.V.’nin gider yazılamaması, kasko/trafik/bakım-onarım vs. tüm giderlerin sadece %70’nin gider yazılabilmesi gibi kısıtlamalar Kurumlar Vergisi açısından dezavantaj oluşturmaktadır. KDV Kanunu 30/b maddesi gereğince ise; şirketler satın aldıkları binek araçların KDV’ni indirim konusu yapamamaktadırlar.

Tüm bu hususlar ışığında; şirketlerin bir aracı satın alıp üç yıl boyunca kullanması sonucu karşılaştığı tüm maliyetler, araç kiralandığı zaman zaten kira fiyatının içerisinde yer alacaktır. Dolayısıyla herhangi bir gider kısıtlamasına maruz kalmadan, KDV de indirim konusu yapılarak hem KDV hem de Kurumlar Vergisi açısından önemli vergisel avantajlar sağlanacaktır.